Dzień Godzina Data Intencje

17:00

+ Krzysztof Żołnierowski z int. siostry Marii z rodziną

18:00

O błog. Boże dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w chorobie i powrót do zdrowia

18:00

+ Bronisława Twardosz z int. prawnuków Pauliny Antoniego
 Piątek 7:00

+ Piotr Duwer – greg.
9:00 + Maria w 1 rocz. śmierci Kazimierz Kwolek z int. synów Marka Jana
11:00 O błogosławieństwo Boże łaskę zdrowia dary Duch Świętego
dla członków OSP Szufnarowa ich rodzin i za zmarłych druhów Strażaków przez wstawiennictwo Świętego Floriana
Sobota 18:00 04.05.2024 + Maria Ochał w 1 rocz. śmierci z int. mamy
Niedziela 7:00 05.05.2024 + Piotr Duwer – greg.
9:00 + Za zmarłych z rodziny Ozgów Drozdów z int. rodziny
14:00 + Za śp. księdza kanonika Bronisława Domino za zmarłych parafian i spoczywających na cmentarzu

1 Przezywamy V Wielkanocy.
Wczoraj zakończyliśmy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. Dziękuję za sprzątanie Kościoła i proszę następujące osoby.

Grabska Marta. Bieniek Bożena, Grabska Agnieszka, Witalec Beata.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:

• Niedz. – dziś przypada 18 Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców i innych
użytkowników dróg.
• Pon. – Święto Świętej Katarzyny ze Sieny – dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.
• Śr. – wsp. św. Józefa Rzemieślnika.
Nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej.
• Czw. – wsp. św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła.
Pierwszy czwartek miesiąca.
Modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby kapłańskiej.
• Pt. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki
Polski. Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do N.S.P.J.
• Sob. – wsp. świętego Floriana – męczennika – patrona Strażaków.
Pierwszy sobota miesiąca – Litania do Niepokalanego Serca N.M.P.
• Niedz. – Msza św. na cmentarzu o godz. 14:00, mszy św. o godz.11:00, nie będzie.

4. Msza święta w tygodniu o godz. 18:00. po niej nabożeństwa majowe o godz. 18:30,
w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość
spowiedzi codziennie przed mszą św. wieczorną, a w piątek 3 maja przed każdą mszą św.
Do chorych ze spowiedzią i komunia św. udam się 2 maja od godz. 8:00.

6. Na sobotę, 1 czerwca 2024 r. planowana jest ogólnopolska pielgrzymka Żywego Rożańca
na Jasną Górę. Prosimy, aby zachęcić członków parafialnych Róż Różańcowych do udziału
w tej pielgrzymce. W celu koordynacji wyjazdu z naszej diecezji prosimy o zgłaszanie grup
do wyznaczonych księży dziekanów..

7. Dziękuję panom z rady duszpasterskiej za zorganizowanie i wykonanie wymiany rynien
przy budynku katechetycznym. Bóg zapłać za poświęcony czas i ciężką pracę.
Dziękuję OSP Szufnarowa za napełnienie zbiornika wodą na cmentarzu, z której możemy
korzystać do podlewania i mycia.

8. Od 1 – 30 maja – Msze św. poza parafią za śp. Zbigniewa Marszałek sprawować będzie
– ks.. Adam Prącik – proboszcz parafii w Małastowie.

9. W środę o godz.8:30 – proszę dzieci kl. II i III i rodziców na próbę przed I Komunią św.

10. Lista odpowiedzialnych za wykonanie poszczególnych ołtarzy na Uroczystość Najświętszego
Ciała I Krwi Pańskiej - Boże Ciało 2024 roku. Dostępne w zakładce Ołtarze na Boże Ciało

11.Dziękuję za ofiary na cele parafialne

12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom życzę wielu łask Bożych a gościom miłego pobytu.

Aby na bieżąco śledzić wydarzenia z Parafii został utworzony profil parafii na stronie  Parafia Szufnarowa na facebooku

Administrator witryny nie bierze odpowiedzialności i nie ingeruje w treść dodawanych ogłoszeń. Wszelkie pytania, błędy, sugestie proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza proboszcza.